Naujas būsto nuomos projektas Londone
„Hanner“ su „Kaita Group“ investuoja į būsto nuomos projektą Londone
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Hanner“ ir „Kaita Group“ Londono centrinėje dalyje suplanavo bendruomeniško gyvenimo (angl. „co-living“) projektą „Youston“, kuriuo Londono NT nuomos rinkai pasiūlys 105 būstus.
Į pastato rekonstrukciją centriniame Tower Hamlets rajone numatoma investuoti apie 30 mln. Eur. Pastato plotas po rekonstrukcijos sieks 3200 kv. m, o pirmieji nuomininkai, planuojama, įsikeltų 2026 m. pabaigoje.
Kiekviename būste bus atskira virtuvė ir vonios kambarys, o nuomininkai galės naudotis bendromis laisvalaikio erdvėmis – žaidimų zonomis, sporto sale, bendru valgomuoju.
Tai jau antrasis bendrovių kartu vystomas „co-living“ projektas užsienyje. Pirmasis sėkmingai įgyvendintas Čekijos sostinėje Prahoje, kur nuomai taip pat pasiūlyta daugiau nei 100 būstų. Komplekso užimtumas šiuo metu siekia 100%.
„Londono rinką vertiname kaip palankią investicijoms į būsto nuomos projektus, nes daugelyje didžiųjų miestų, augant gyventojų skaičiui, toliau fiksuojamas nuomos pasiūlos trūkumas. Atsižvelgiant į tai, nuolat ieškome galimybių įvairiuose Europos miestuose“, – sako „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.
„Hanner“ į panašaus tipo projektus investuoja ir Lenkijoje – sostinėje Varšuvoje statomi antri bendro gyvenimo studentų namai už 25 mln. Eur, o tai jau ketvirtas toks bendrovės projektas šioje šalyje. 2023 m. buvo atidaryti studentų namai Krokuvoje, planuojamas analogiškas projektas Vroclave.
„Kaita Group“ generalinio direktoriaus Ugniaus Latvio teigimu, bendrovė užsienio objektų portfelyje turi du „co-living“ projektus – jau veikiantį Prahoje ir šiuo metu statomą Rygoje.
„Labai laukėme įėjimo į vieną patraukliausių investicijų atžvilgiu pasaulio miestų, nes tai mums, kartu su partneriais, suteikia galimybę Londono gyventojams ir svečiams pristatyti Lietuvoje sukurtą produktą bei atkreipti investuotojų į nuomos projektus dėmesį“, – sako U. Latvys.
Kaip prognozuoja vystytojai, bendruomeninio būsto projektų poreikis Europoje didės dėl gyventojų migracijos iš regionų į miestus ir didesnio jaunųjų talentų mobilumo. Jungtinių Tautų statistika rodo, jeigu 1990 m. miestuose gyveno 70 proc. visų Europos gyventojų, o 2014 m. – 73 proc., tai 2050 m., prognozuojama, jų dalis pasieks 82 proc. Tai reiškia, kad į miestus persikels dar apie 60 mln. gyventojų.